TOPlist


Kontakty:
 Schropferova.Lea
@seznam.cz

 308-485-860

Povídkářský meil:
 Leonyda.Styron
@seznam.cz

 Lea Schröpferová - Facebook

Hlavní menu

   ›› Úvodní strana
   ›› O autorovi
   ›› Guestbook
   ›› Odkazy

Fanfiction

   ›› Anime
   ›› Fantasy
   ›› Science fiction
   ›› Na motivy seriálů

Slash + erotická zóna

   ›› Anime
   ›› Fantasy
   ›› Science fiction
   ›› Originální tvorba
   ›› Hetero povídky 18+

Originální tvorba

   ›› Vydané knihy - důležité info
   ›› Průřezy příběhů
   ›› Jednorázovky

Srazy, cony, akce

   ›› Přednášky
   ›› Srazy

Bonusy

   ›› Vzpomínková sekce Letaxu
   ›› Povídky na přání
   ›› Povídky od vás pro mne
   ›› Vaše obrázky
   ›› Teoretické okénko
   ›› Můj pohled na fanfiction
   ›› Audio povídky
   ›› Zvířecí patroni povídek   


Vydané knihy - důležité info

   Nemožné se stalo skutkem, Leonydě se podařilo vydat knihu. Jmenuje se Splněný sen a vděčím za ni pražskému soukromému nakladatelství Mezera. Mám vytvořený e-book (výhradně v držení Mezery) a po dohodě byla vytisknuta také pevná vazba, kniha jak má být. Tato sekce slouží k tomu, abyste získali všechny informace, které budete potřebovat.

   web nakladatelství Mezera - www.mezera.org
   internetový obchod nakladatelství - (momentálně mimo provoz) www.publikujte.cz

   momentální stav knihy u mě: 40 výtisků
   možnost objednání na: Schropferova.Lea@seznam.cz nebo Leonyda.Styron@seznam.cz
   cena: 200 Kč (oficiální cena i v nakladatelství) + poštovné (posílám poštou, platím ho já) = 275 pro ČR, 300 pro SR
   počet stran: 220, bez ilustrací
   ilustrátor: Johhny Wolf - jeho galerie - johnny-wolf.deviantart.com

  Několik fotografií - vřelé díky povídkářce Polgaře a bratrovi Johnnymu WolfoviNěco o zemi Erathii   Slovo vzniklo z obyčejné přesmičky - Earth - Erath (jsem angličtinář, to se nezapře). Nebudu popírat, že jsem se rozdělením na osm království inspirovala počítačovou hrou Heroes of might and magic III, neb má inspirující grafiku a strašně se mi líbil nápad, že by všechny možné i nemožné potvůrky mohly žít pohromadě v jednom světě.

   Erathie vznikla jak jinak než na planetě Zemi. Je to dle mého jedna z těch neprobádaných oblastí v horách kolem Nepálu. V příbězích je uvedena jako království za devatero horami, devatero vrchy a devatero řekami, pohádková země, o jejíž existenci lidé něco tuší, ale myslí si, že je to pouze výmysl jejich předků.

   Nicméně Erathie existuje a je živější, než byste si mohli představit. Nejvíce problémů má paradoxně Vanesil, království lidí. Abyste si nemysleli, že když budete číst knihu Splněný sen a narazíte na nějakou nesrovnalost ohledně historických reálií - do Erathie v různých dobách lidského bytí proniklo několik dobrodruhů, učenců, válečníků a obyvatelé této podivuhodné země od nich převzali to, co považovali za dobré. V Erathii se tedy mísí středověká atmosféra s prvky moderní civilizace. Má své zákonitosti a pravidla, a tak to také musíme brát.

   A nyní už vám popřeji srdečně, ať se vám tato dobrodružná cesta vydaří :-D

Napsali o nás   Knihu už měl možnost pročíst více než jeden člověk nebo malá skupinka lidí. Tady mám některé názory, se kterými jsem se setkala, některé dokonce najdete i na oficiálních zdrojích.

   Recenze kolegy Iva Fencla - http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenze-lea-schropferova-splneny-sen-dwj-/p_scifi.asp?c=A091210_001017_p_scifi_hpe

   Recenze povídkářky Polgary - http://ivi-pol-zub.blog.cz/1004/lea-schropferova-splneny-sen

   Můj profesor češtiny na vysoké škole prohlásil, že mu to připomíná středověký styl psaní a byl tím unešen. Oni také dávali poselství pod povrch textu. Blízký kamarád mi prozradil, že si prošel něčím podobným a ztotožnil se s hlavními hrdiny. Došlo k několika bitvám mezi rodiči a dětmi a ani vlastní rodina tento počin neodsoudila.

   A co na to opozice? Setkávám se s názorem, že příběh je kouskovatý, spoustu věcí nedomyšlených, přestože nápad slibný. Doporučuji vám přečíst si některou z fanfikcí, abyste se naučili, jak tyhle příběhy číst. Musíte se totiž do příběhu ponořit, abyste nahlédli pod povrch a objevili buď skryté poselství, nebo nějakou zvláštní indicii, kterou tam autorka ani nedala, ale vy na ni přijdete ;-)

   A závěrem? FANFIKCE JSOU POVOLENY ;-)

A co si myslíte vy? Napište svůj názor ;-)
Průřez příběhem aneb Vítejte ve Splněném snu


  Hudební kulisa: Sestra v akci - Hail Holly Queen
Příběh je dokončen, veškeré info uvnitř.


A nakonec... jsme si udělali vizitky